Hyperbarická oxygenoterapie

Indikace a kontraindikace hyperbarické oxygenoterapie

Indikace je ve všeobecnosti souhrn stavů a nemocí, které se dají léčit určitou léčebnou metodou. V některých případech má léčba podpůrný charakter, u jiných může být nenahraditelná, případně jediná možná. Kontraindikace je naopak souhrn nemocí, u kterých se léčba nesmí aplikovat nebo u kterých je nutné nějaké další opatření (sledování, dovyšetření atd.)
V naší tlakové komoře se specializujeme na pacienty s náhle vzniklou poruchou sluchu nebo s diabetickými či jinými vředy na končetinách. Onemocnění, která můžeme léčit, je však mnohem více (můžete se podívat do seznamu uvedeného na konci textu).

Pro laickou orientaci lze vyjmenovat několik stavů, kdy hyperbarickou oxygenoterapii nemůžete absolvovat. Jedná se zejména o aktivně probíhající, či neléčené onemocnění dýchacího nebo srdečně-cévního systému. Dále může být překážkou užívání některých léků, nádorové onemocnění nebo i problém s pohyblivostí. Přesnější posouzení je samozřejmě na Vašem lékaři, případně na specialistovi v tomto oboru. Velmi častou krátkodobou překážkou, ale i důvodem k dočasnému přerušení HBO, je pak akutní infekce dýchacích cest (nachlazení, chřipka, bronchitida atd.)

U každé léčené nemoci lze s určitou pravděpodobností očekávat pozitivní výsledek. Ten záleží samozřejmě na konkrétních okolnostech a charakteru potíží. Před zahájením terapie budete o pravděpodobném vývoji vašich obtíží poučeni odborníkem, vždy se však jedná pouze o odhad. V žádném případě však neplatí, že „okysličení“ organizmu je prospěšné vždy a se stoprocentním výsledkem.

<<< PŘEDCHÁZEJÍCÍ KAPITOLA - NÁSLEDUJÍCÍ KAPITOLA >>>

FaLang translation system by Faboba

Objednejte se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Rozumím

Hlavní kontakty

Přijímací kancelář
pro letecký personál

telefon: 973 21 24 55
fax: 224 31 19 34
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:30

Ordinační hodiny

Po - Čt  7:00 - 14:30
 7:00 - 13:00

Otevírací doba - lékárna

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:15

Odběrová laboratoř

Po - Pá  od 6:30