Vyšetření v souladu s požadavky Part-MED

Otázka:

Dělá již ÚLZ vyšetření v souladu s požadavky Part-MED (nařízení ES 1178/2011)? Jaká vyšetření aplikuje ÚLZ nad rámec této směrnice? Můžete prosím konkrétně specifikovat jednotlivá vyšetření a jejich délku pro získání MCC-1. Proběhla, nebo se chystá v této věci nějaká změna?

Odpověď:

Od dubna 2012 se naše činnost řídí výhradně Nařízením 1178/2011 – především v posudkové rovině. Od července 2013 chceme zavést i u nás vyšetřování jedním oprávněným AME tak, aby letci nemuseli absolvovat vyšetření ve všech ordinacích a výrazně se tak zkrátila doba vyšetření. S tím ale také souvisí to, že chceme využít naší „nevýhodu“, která je nám vyčítána, tzn., že chceme využít možnost podrobnějšího odborného vyšetření, pokud vyšetřující AME zjistí odchylku od normy a ke svému závěrečnému vyšetření potřebuje ještě znát i názor odborníka. Potom letec vše absolvuje většinou v jednom dni na jednom místě (viz „Letecký personál“).
Rozsah vyšetření budeme provádět tak, jak je specifikováno v uvedeném nařízení, ovšem rovněž v souladu s tímto nařízením je uvedeno, že pokud vyšetřující letecký lékař potřebuje vyšetření rozšířit, má na to samozřejmě práva, dokonce spíše to udělat musí! Takže se dá říci, že rozsah je daný nařízením, ale každý případ může být individuální a rozsah tomu může být přizpůsoben.
Ale naší snahou bylo vždy pilotům a ostatnímu leteckému personálu pomoci, a pokud to jen trochu šlo, nechat je létat i za cenu třeba častějších kontrol a vyšetření.

______________________________________________________________________________________

 

FaLang translation system by Faboba

Objednejte se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Rozumím

Hlavní kontakty

Přijímací kancelář
pro letecký personál

telefon: 973 21 24 55
fax: 224 31 19 34
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:30

Ordinační hodiny

Po - Čt  7:00 - 14:30
 7:00 - 13:00

Otevírací doba - lékárna

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:15

Odběrová laboratoř

Po - Pá  od 6:30