Ambulance pověřeného leteckého lékaře (AME)

Vážení letečtí klienti,
   připravili jsme nové webové stránky, které by měly splňovat požadavky dnešní doby, tj. přehlednost, srozumitelnost, rychlé vyhledání požadované služby a získání potřebných informací.
   Chceme také reagovat na novou evropskou legislativu, podle které již ani profesionální civilní letec nemusí procházet ambulance jednotlivých oddělení letecko-lékařských center. I když v poslední době se čas vyšetření v Ústavu leteckého zdravotnictví (dále jen ÚLZ) zkrátil na dopoledne, chceme ověření zdravotní způsobilosti ještě více zjednodušit a „zlidštit“.
   Proto zavádíme od konce června 2013 institut určeného leteckého lékaře (AME) přímo v ÚLZ.

  • Pilot bude vyšetřen pouze jedním lékařem v jedné ordinaci. Z laboratorních výsledků a pomocných vyšetření budeme vyžadovat pouze EKG křivku, rozbor moči, stanovení hemoglobinu (jedno píchnutí do prstu s okamžitým výsledkem). Podrobnější vyšetření bude následovat jen v indikovaných případech nebo při nalezených abnormalitách.
  • Doba vyšetření by neměla přesáhnout 60 - 80 minut a letec bude odcházet s platným osvědčením zdravotní způsobilosti 1., 2. třídy, LAPL, palubní průvodčí.
  • Naší snahou je, aby tato služba byla poskytována každý pracovní den od 8 do 13 hodin.
  • Prohlédněte si algoritmus vyšetření pilota AME – R nebo AME – Z

   Upozorňujeme na skutečnost, že letcům přicházejícím po 9. hodině nemůžeme garantovat, v případě nutnosti dalších vyšetření, stanovení kompletního závěru ještě týž den.

   Pokud AME během vyšetření zjistí nějakou odchylku od normy, kterou není schopen sám vyřešit, má možnost přednostního využití našich odborných ambulancí, které jsou v jedné budově. Ve většině případů není třeba cestovat po metropoli, čekat před ordinací v jiném zdravotnickém zařízení, aby dotyčný přinesl vyšetřujícímu AME požadovaný výsledek.

   Přes 15 let poskytujeme možnost komplexního preventivního vyšetření za úplatu a naše klientela se rozrůstá , protože lidé si začínají uvědomovat, že největším darem v životě je zdraví. Preventivní vyšetření může odhalit některé počínající chorobné stavy, které lze často řešit jen drobnou úpravou životosprávy. Proto apelujeme na každého z vás - nepodceňujte i tuto stránku letecko-lékařských prohlídek u nás. Proč později platit za něco, co mohu mít v podstatě jako bonus k mé povinné prohlídce?
   Ale zpět k nově zaváděné službě, kterou může využít každý. Lékař vám již na recepci doporučí, zda jít rovnou za naším AME, nebo si obejít odborná oddělení, kde lékaři zkontrolují, případně upraví stávající léčbu. Schopnost bude stanovena na závěr opět v recepci ÚLZ lékařem AME.
   Do budoucna bychom i zde přešli na internetové objednávání přímo na konkrétní den a čas. Poprosíme vás o spolupráci v tom smyslu, abyste předem uvedli, zda máte nějaké zdravotní problémy, jejichž řešení bude vyžadovat větší časový prostor či další odborná vyšetření.
   Také bychom Vás všechny, naše letecké klienty, chtěli poprosit o trpělivost, protože chceme uvést do praxe diametrálně odlišný způsob vyšetřování civilních letců, mohou se vyskytnout určité drobné nedostatky. Chceme vás poprosit o připomínky a názory, abychom věděli, kde, co a jak zlepšit k vaší větší spokojenosti. Předem děkujeme.

FaLang translation system by Faboba

Objednejte se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Rozumím

Hlavní kontakty

Přijímací kancelář
pro letecký personál

telefon: 973 21 24 55
fax: 224 31 19 34
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:30

Ordinační hodiny

Po - Čt  7:00 - 14:30
 7:00 - 13:00

Otevírací doba - lékárna

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:15

Odběrová laboratoř

Po – Čt  8:00 - 13:45
 8:00 - 12:30